Autor Wątek: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.  (Przeczytany 7420 razy)

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« dnia: Kwiecień 08, 2010, 22:10:05 »
Forum "Olimp" należy w do najstarszych for w Darmowych Forach. Jest największym i najprężniejszym forum w dziale "ogólnotematyczne".
Kiedy zakładaliśmy to forum naszą przesłanką było stworzyć miejsce, gdzie w kulturalny sposób można podyskutować, wymienić poglądy, poczytać nowe dowcipy i pobawić się w dziale gier. Większość uczestników naszego forum wywodzi się z "tlenowego czatowiska". Większość z nas miała dosyć obrażana, oczerniania i rozsiewania plotek na czatach.
Dlatego postanowiliśmy stworzyć oazę zgody i fajnej zabawy. Jak widać z dwu i półrocznej historii forum "Olimp" udało nam się to. Nie wszystkim się to podoba. Od początku próbowano rozbić to miejsce, gdzie Netykieta pisana jest przez duże N. Użytkownicy, którzy próbują "od środka" rozbić to miejsce zgody durnymi prowokacjami, oszczerstwami czy też kłamliwymi pomówieniami, są wypraszani z naszego forum. Dwoje z nich założyło tzw. Antyforum, gdzie próbowano oszczerstwami ośmieszyć i doprowadzić do rozbicia "Olimpu". Założyciele tego forum chyba szybko zrozumieli, że nie ma zapotrzebowania na ich "twórczość", którą większość nazywała warczeniem i szczekaniem. Od miesięcy nikt tam nie wchodził. Większość z nas uważa, że nie są nam potrzebne sprzeczki, obrażanie i wulgarność. Dlatego każdego, kto nie przestrzega regulaminu i netykiety wypraszamy. Wyjątek robiliśmy dosyć często dla jednego osobnika. Każdy z nas wiedział, że facet jest psychicznie chory i nieco przez palce patrzeliśmy na jego zaczepki. Kilka razy "wypraszaliśmy". Za każdym razem przysięgał poprawę, dawaliśmy szansę. Doszliśmy jednak do wniosku, że poprawy nigdy nie będzie. Facet potrzebuje leczenia a nie dyskusji.
Kiedy po raz kolejny został wyproszony z naszego forum zaczął "tworzyć" na opuszczonym i zapomnianym "Antyforum". Ponieważ z braku czasu niezmiernie rzadko chodzę na inne fora nie miałem pojęcia jakie idiotyzmy wypisuje nasz stary znajomy na innych forach. Niedawno jedna z naszych czytelniczek zwróciła mi uwagę na to, że na "Antyforum" ktoś w wulgarny i chamski sposób obraża, oczernia i pomawia imiennie uczestników "Olimpu". Nie czytałem wszystkiego, bo nie jest to moja ulubiona "literatura". Jednak to co przeczytałem utwierdziło mnie w przekonaniu, że facetowi się bardzo pogorszyło. Nie trzeba być psychiatrą, aby zauważyć, że gościu ma zaburzenia "równowagi" i brak kontaktu z rzeczywistością. Mam litość i współczucie do ludzi chorych, ale czy można chorobą psychiczną usprawiedliwiać chamstwo i wulgarność?
Czy można tolerować jawne łamanie zasad netykiety, regulaminów i praw obowiązujących w Polsce?
Jak długo administracja Darmowych for będzie tolerować łamanie prawa i obowiązującego regulaminu? Jak długo Antyforum będzie miejscem azylu dla chamstwa, wulgarności i podłego oczerniania?  Oczekuję od administracji Darmowych For podjęcia odpowiednich kroków, aby przestrzegano tutaj regulaminu, netykiety i prawa.
Pozdrawiam i powodzenia życzę

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 17:40:51 wysłana przez Herkules »

Teknoman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:53:11 »
Wszystko ładnie pięknie tylko co darmowefora.pl mają z tym faktem zrobić ?
-Każdy ma prawo założyć forum nie łamiące praw polskich. Może najlepiej jakbyś podał adres tego forum, albo osobiście skontaktował się z tomkiem, chociaż ostatnio to nie możliwe.

Jeżeli chcesz kontaktu z adminem darmowefora.pl z związku z tą sprawą to polecam zajrzeć na pun.pl tam tomek dość częściej bywa niż tutaj.

http://www.pun.pl/kontakt.php tutaj masz kontakt poprzez email z adminem tomkiem.

Pozdrawiam
Teknoman
www.Sagableach.pun.pl - nowe forum/pbf bleach wartę uwagi ;]

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:42:19 »
Wszystko ładnie pięknie tylko co darmowefora.pl mają z tym faktem zrobić ?
-Każdy ma prawo założyć forum nie łamiące praw polskich.

Na tym właśnie polega problem, że prawo jest nie tylko łamane, jest dosłownie deptane. Regulamin darmowych for zabrania obrażania, używania wulgaryzmów, namawiania do łamania obowiązującego w Polsce prawa. Założyciel i administrator forum "Antyforum po 40" nigdy nie pilnował aby przestrzegano tam regulaminu i prawa. Od dłuższego czasu na tym forum nie działo się nic. Teraz "zagnieździł" się tam facet, który udaje katarynę, mahometa, huntera, davisa, różową landrynkę może i samego Napoleona. Nic by mnie to nie obchodziło, gdyby nie to, że w wulgarny sposób obraża i oczernia uczestników forum Olimp, z którego został wyrzucony za notoryczne wszczynanie kłótni i prowokowanie do waśni.
Ktoś przecież w Darmowych Forach jest odpowiedzialny za przestrzeganie własnego regulaminu i obowiązującego w Polsce prawa.
Darmowe Fora nie mogą być platformą, na której można bezkarnie łamać prawo, netykietę i zasady dobrego wychowania.
Przypuszczam, że w niedługim czasie odwiozą gościa na przymusowe leczenie, bo staje się on zagrożeniem do otoczenia, ktoś z pewnością zrobi z nim porządek. Jednakże porządek na forach "Darmowych For" może zrobić jedynie ktoś z Darmowych For.
Pozdrawiam pogodnie

PS. Dziękuję za radę i linka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 12:34:11 wysłana przez Herkules »

Teknoman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:09:46 »
Ale bez podania linka na to forum ( gdzie jest łamany regulamin ) nikt nie jest na 100% ci stwierdzić czy aby tak jest. Po za tym czy próbowałeś skontaktować się z tym człowiekiem co was oczernia ?, z doświadczenia wiem, że takie osobniki często rossiewają plotki bo są nie poważni, a po kasacji forum to i tak zawsze może założyć nowe / własne. Dlatego ja proponuje z nim jakoś się skontaktować (email itp. ) i jakoś mu to wyjaśnić, albo pogrozić, że takie obrażanie jest karalne i jak nie przestanie to pozostanie tylko jedna rzecz ''Policja''. Nie jeden był taki przypadek i użytkownicy przepraszali itp.

Teknoman
www.Sagableach.pun.pl - nowe forum/pbf bleach wartę uwagi ;]

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:24:37 »
Teknoman, podziękowałem Ci już za chęć pomocy. Niestety nie jesteś w stanie nam pomóc. Rady typu: "Porozmawiajcie z nim", przyniosą dokładnie taki sam skutek jakbym ja Ci radził porozmawiać z krzesłem. Ten osobnik jest niereformowalny. Jest psychicznie chory i na dodatek przestał brać leki.
Pisałem wyżej, że nim zajmą się już odpowiednie służby. Administrację Darmowychfor prosiłem o to aby ktoś w końcu zadbał, aby był przestrzegany tutaj regulamin Darmowychfor i prawo obowiązujące w Polsce. O nic więcej nie proszę.
Pozdrawiam

tomek

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
    • Zobacz profil
    • Darmowe Fora
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2010, 09:22:38 »
Bez linka do tego forum nic nie jestem w stanie zrobić.
Nie udzielam pomocy przez PW. Masz problem z forum? Napisz o tym na forum.
Darmowe fora - załóż własne forum za darmo!

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:58:38 »
Dziękuję za chęć pomocy. Oto link do Antyforum:
http://www.antyforumpoczterdziestce.darmowefora.pl/
Nie wiem czy będziesz miał ochotę czytać to wszystko, ja po kilku minutach zrezygnowałem.
Od początku istnienia tego forum chamstwo, wulgarność i obrażanie aż bije w oczy na tym forum.
To co "tworzy" ostatnio ten furiat, to łamanie wszystkich zasad dobrego wychowania, netykiety i regulaminu.
Kobiety piszące na forum Olimp, z którego został wyrzucony, to HURESY, administrator to oszust, faceci piszący na Olimpie, to alkoholicy.
Poczytaj, może Ty wpłyniesz na to, aby facet poszedł się leczyć. Z jednej strony żal mi go, bo cierpi, z drugiej jednak strony nie można tolerować tego co robi, tylko dlatego, że jest chory psychicznie.
Pozdrawiam
Herkules- administrator forum "Olimp"

Teknoman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:58:19 »
I tak jak tomek się pojawił tak i zniknął
czyli szybko ...  ;D
www.Sagableach.pun.pl - nowe forum/pbf bleach wartę uwagi ;]

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2010, 12:10:48 »
Jestem zbulwersowany takim postępowaniem. To już nie tylko ignorowanie użytkowników zwracających się o pomoc. To jawne przyzwolenie na łamanie prawa, netykiety i zasad dobrego wychowania na forach platformy "Darmowe Fora". To także zachęcanie do przechodzenia z forami do innych platform. Darmowe Fora mają obowiązek, aby na ich platformie przestrzegano polskiego prawa! Jeśli z tego obowiązku nie potrafią się wywiązać, to ryzykują utratę koncesji. Ja już więcej prosić nie będę. Największe forum z działu "Ogólnotematyczne" (http://www.olimp.darmowefora.pl/) OLIMP- po 40, zostanie przeniesione w inne miejsce. W miejsce, gdzie przestrzega się prawa, porządku i obowiązków.
Bez względu na to jak długo będzie jeszcze działać forum Olimp, nadal domagam się usunięcia wulgarnych, chamskich treści na "antyforum", oczerniających niewinnych ludzi .
Bardzo mi przykro, że po dwu i półrocznym istnieniu "Olimpu" zdecydowałem się na taki krok, ale nie mogę zaakceptować faktu, że osoba psychicznie chora ma przyzwolenie na łamanie prawa, netykiety. Nie zaglądałem na "Antyforum" przez dwa lata istnienia tego forum, teraz widzę, że 90% postów to wulgarne, chamskie i oczerniające kłamstwa.
Brak reakcji administracji Darmowych For na tego typu "działalność" owego Antyforum, to nie tylko niedotrzymywanie własnego regulaminu i obowiązku właściciela platformy.
To także niewywiązywanie się z obowiązku przestrzegania prawa, jako właściciela platformy.
Jeśli po dwudziestu czterech godzinach nadal na Antyforum (http://www.antyforumpoczterdziestce.darmowefora.pl/) będą istniały wpisy zawierające wulgarne i oczerniające posty, będę zmuszony do powiadomienia odpowiednich organów o wykroczeniach i jednocześnie o tolerowaniu owych wykroczeń.
Dziękuję za "pomoc"
Herkules-administrator forum Olimp
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 12:38:56 wysłana przez Herkules »

tomek

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
    • Zobacz profil
    • Darmowe Fora
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2010, 08:29:54 »
Przeglądałem pobieżnie forum i nie znalazłem na nim materiałów zabronionych polskim prawem.

Jeśli takie widzisz, to bardzo proszę o podanie konkretnych linków.

Co do wulgarnych czy krytykujących wypowiedzi proponuję się zapoznać z artykułem Wulgaryzmy w sieci mniej wulgarne.

Nie udzielam pomocy przez PW. Masz problem z forum? Napisz o tym na forum.
Darmowe fora - załóż własne forum za darmo!

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2010, 10:24:55 »
Czy nazywanie kogoś, kogo się nigdy nie widziało huresami (Hure= kurwa), oszustami, pedałami i kretynami to według Ciebie zgodne z polskim prawem?
Czy jak Ciebie nazwie ktoś oszustem, pedałem, debilem i osłem, to będzie to zgodne z regulaminem tego forum?
Pozdrawiam

Co do wulgaryzmów, to poczytaj sobie nieco wcześniejsze wpisy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 17:39:45 wysłana przez Herkules »

Teknoman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:54:01 »
Używanie wulgaryzmów w sieci, które służą podkreśleniu ekspresji wypowiedzi, jest powszechnie akceptowane. Sformułowania, które można by uznać za obraźliwe w powszechnej komunikacji, niekoniecznie naruszają dobra osobiste, jeżeli są użyte na forum internetowym.

I taka właśnie jest POLSKA : :-\
www.Sagableach.pun.pl - nowe forum/pbf bleach wartę uwagi ;]

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:46:19 »
To nie Polska jest temu winna! Praw i regulaminów jest w Polsce pod dostatkiem!
Problem w tym, że jest w Polsce trochę cwaniaczków i prymitywnych chamów, którzy robią "chlewy" i "szamba" z miejsc, gdzie im na to pozwalają.
Niestety należy sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że dzieje się tak tylko tam, gdzie nie ma komu zadbać o porządek.
Wszystkich oburza to, że złodzieje okradają staruszki na oczach policjantów, że na ulicach umierają ludzie, chociaż obok przechodzi lekarz.
Wszystkich oburza jak "winni są inni". Kiedy samemu powinno się coś zrobić, to szuka się błędów w obyczajach, w lukach prawnych, byle nie u siebie.
Na cholerę komuś nocny stróż, który śpi całą noc?
Po co ochroniarz, który nic nie widzi i nie potrafi ochronić?
Po co administrator, który nic nie widzi, nic nie może i na nic nie ma czasu?
Właściwie powinienem napisać, że bezprawie, bałagan i chaos panuje wszędzie tam, gdzie na straży porządku stoją jakieś pedały, synowie hures i oszustów, którzy są takimi osłami, że nawet nie wiedzą, gdzie powinni zadbać o porządek i przestrzeganie regulaminu.
Nie napiszę tego jednak, zachowam to dla siebie. Skutku i tak nie będzie.

Taka właśnie jest Polska ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 17:39:12 wysłana przez Herkules »

Herkules

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2010, 10:14:39 »
Proponuję zmianę nazwy tego forum.

Forum to powinno się nazywać "Forum Niemocy". Pomocy tutaj nie powinno się oczekiwać. Strata czasu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 17:38:49 wysłana przez Herkules »

Teknoman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Przestrzeganie prawa i netykiety na forach.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2010, 14:53:09 »
Straciłem już chęć do tego serwisu. Ogólnie SMF jest rzadko używane ( w zasadzie to jedyny serwis jakie znam oparte na SMF ).


UCIEKAJCIĘ Z TOND!
www.Sagableach.pun.pl - nowe forum/pbf bleach wartę uwagi ;]