Autor Wątek: Kilka pomysłów na zmiany  (Przeczytany 3942 razy)

Rpg1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Kilka pomysłów na zmiany
« dnia: Listopad 03, 2012, 13:13:12 »
Kreator darmowefora oferuje wiele użytecznych opcji w dodatku jest łatwy w obsłudze, jednak chciałbym przedstawić kilka pomysłów, których realizacja była by dla mnie i zapewne dla wielu innych użytkowników wielce pomocna.
Przydały by się następujące opcje :

1. Wyświetlanie w statystykach forum (tych widocznych na wejściu na forum) grup i ich kolorów (które w panelu administracyjnym przyznaliśmy danej grupie) ,chodzi tylko o zwykłe grupy (nie związane z ilością postów).

2. Przydała by się opcja ,,przenieś'' dla moderatorów/administratorów, która pozwala na przeniesienie poszczególnych odpowiedzi w temacie.
Aktualnie można przenieść z tej opcji jedynie cały wątek. Oczywiście można zrobić tak, aby wpierw oddzielić wybraną odpowiedź od tematu, a następnie dopiero można ją przenieść, ale mimo tego przydała by się opcja pozwalająca na bezpośrednie przeniesienie odpowiedzi z wątku do np. innego działu.

3. Jeśli dodana została by już opcja z punktu 2. to można by ją zmodernizować o możliwość przeniesienia wybranej odpowiedzi z jednego tematu do drugiego już istniejącego np. Opcje dla moderatora/administratora po naciśnięciu funkcji ,,przenieś'' w wybranej odpowiedzi wyglądała by tak :
,,Przenieś do działu'' - Przenosimy do wybranego działu przy czym wpisujemy temat dla tej odpowiedzi.
Oraz
,,Przenieś do tematu'' - Wpisujemy nazwę istniejącego tematu, wiadomość którą przenosimy pojawia się w tym temacie jako kolejna odpowiedź.

4. Przydała by się możliwość instalacji w panelu administracji nowych stylów, póki co możemy wybrać jedynie styl z już wgranych.

5. Możliwość tworzenia subforów tzn. poddziałów np. Mamy kategorię w kategorii tworzymy działy, a w każdym z działów moglibyśmy utworzyć jeszcze poddział.

6. W panelu administracyjnym w dziale zezwolenia przydała by się możliwość rozdzielenia opcji zezwolenia dla poszczególnych użytkowników czy przynajmniej dla grup (najlepiej dla jednych i drugich) działów forum na :
Widoczność - Dział jest widoczny na głównej stronie forum dla wybranych grup/użytkowników jednak po wejściu w niego użytkownik dostaje informację, że nie ma dostępu do niego tzn. Użytkownik widzi dział, ale nie widzi tematów w nim zawartych.
Z opcją tą związana by była oczywiście opcja ukryj dział gdzie nie uprawniony użytkownik nie widział by po prostu tego działu.
Czytanie - Użytkownik widzi dział oraz tematy (w tym też odpowiedzi do tematów), ale nie może w nich pisać
Pisanie - Użytkownik ma standardowe prawo do korzystania z działu tzn. widzi go, może czytać zawarte w nim treści, odpowiadać na nie i tworzyć w nim nowe tematy.

Na razie tyle, tak po wstępnym obejrzeniu forum. Być może część z tych opcji wydaje się niektórym niepotrzebna. Ale tak nie jest. Wypisałem jedynie takie opcje, które były by dla mnie bardzo istotne, sądzę też, że nie tylko dla mnie. Na pewno są one ułatwieniem oraz pozwalają na wprowadzenie nowych możliwości forum.