Autor Wątek: Znikający userzy  (Przeczytany 3960 razy)

Jovaen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Znikający userzy
« dnia: Marzec 17, 2012, 14:38:50 »
Witam,

Jestem adminem na jednym z forów hostowanych na darmowefora.pl. Ostatnio kliknąwszy w "Obsłudze technicznej" polecenie "Napraw błędy" (robię tak cyklicznie, dla kontroli) wyświetliły mi się komunikaty, że nieistniejący użytkownicy o #takim-i-takim (trzech ich jest) oznaczyli jako nieprzeczytane jeden lub więcej wątków. Szybkie badanie listy userów - zniknęło czterech użytkowników.

Tak, zablokowałem userom możliwość samowolnego usuwania się, więc ani oni sami, ani żaden moderator, ani tym bardziej ja ich nie usunęliśmy.

Nie, to nie pierwszy raz, kiedy to się dzieje. Łącznie, od zeszłej zimy, w różnych odstępach czasu poznikało mi w sumie 6 userów.

Ale dopiero teraz połączyłem różne fakty. Wnioski są następujące.

Istnieje wspólny mianownik dla tych tajemniczych zdarzeń: byli to userzy zarejestrowani i zatwierdzeni, ale posiadający 0 postów. Mimo to byli to "nasi" ludzie, którzy nie mieli czasu pisać, ale byli w naszej załodze. Utrata tych userów boli. Przywracanie ich kont metodą ponownej rejestracji i cały wynikły przy tym techniczny bajzel - boli jeszcze bardziej.

Moje pytanie: szanowni admini, dlaczego tak się dzieje? Czy jest to jakaś forma "odciążania serwerów" z nieaktywnych userów? Dlaczego nikt nie uprzedza adminów forów? Dlaczego robi się to cichaczem? Czy może jest to jakiś inny błąd?

Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 14:44:11 wysłana przez Jovaen »

Lahatiel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2012, 00:05:21 »
Na moim forum wystąpił dokładnie ten sam problem. Dwoje zarejestrowanych użytkowników zniknęło bez śladu, a nikt nie usuwał ich kont.
Sugerując się datą poprzedniego posta, wnioskuję, iż nikt nie zajął się wyżej wymienioną kwestią do tej pory. Zatem moje pytanie brzmi, czy i kiedy szanowna Obsługa darmowych forów planuje aktualizację do wersji 2.0.2, która jest w obiegu od ładnych kilku miesięcy? Jeśli takowa aktualizacja nie nastąpi, będę zmuszony przenieść swoje forum na prywatny serwer.

tomek

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
    • Zobacz profil
    • Darmowe Fora
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 09:19:31 »
Usuwani są jedynie użytkownicy, którzy posiadają status nie aktywny lub nigdy się nie logowali za danym forum. Inaczej mówiąc, wirtualni użytkownicy.

Z SMF 2 jest problem, ponieważ bazy danych za bardzo różnią się miedzy sobą i jest kłopot z konwertowaniem danych do najnowszej wersji.
Nie udzielam pomocy przez PW. Masz problem z forum? Napisz o tym na forum.
Darmowe fora - załóż własne forum za darmo!

kasia23d

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 23:02:48 »
Czyli jadmym słowem nie doczekamy się aktualizacji. Wielka szkoda.

tomek

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
    • Zobacz profil
    • Darmowe Fora
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:36:57 »
Póki nie uporam się z napisaniem skryptu do konwersji baz danych nie ma szans na update.
Nie udzielam pomocy przez PW. Masz problem z forum? Napisz o tym na forum.
Darmowe fora - załóż własne forum za darmo!

Lahatiel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:55:58 »
Zatem ile czasu musi upłynąć, by użytkownik został uznany przez "system" za nieaktywnego, a jego konto usunięte? Moi zaginieni userzy zniknęli w 24 godziny po dokonaniu rejestracji i zaakceptowaniu ich kont przez głównego admina.

dorota

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2012, 15:09:48 »
Serio nie da się NIC zrobić?
... mi z 97 zrobiło sie 32 userów na forum
Forum było jakby punktem kontaktowym do kolejnej edycji jednej z gier, teraz mam problem, bo ciężko bedzie złapać kontakt z niektórymi z ludzi :(
Tomek pomóż !!





konfederacja.darmowefora.pl

tomek

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
    • Zobacz profil
    • Darmowe Fora
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2012, 09:29:30 »
Lahatiel, musi minąć 7 dni, aby nowo zarejestrowany użytkownik został usunięty, pod warunkiem, że po rejestracji nie zalogował się na forum i/lub nie aktywował swojego konta.

dorota, wystarczy, że użytkownicy po rejestracji zalogują się na forum.
Nie udzielam pomocy przez PW. Masz problem z forum? Napisz o tym na forum.
Darmowe fora - załóż własne forum za darmo!

Jovaen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Znikający userzy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2012, 17:20:22 »
O, jakiś ruch w tym wątku. :) Straciłem już nadzieję na odpowiedź i nie logowałem się od jakiegoś czasu... Ale cieszę się, że jest dyskusja.

Póki nie uporam się z napisaniem skryptu do konwersji baz danych nie ma szans na update.

Trzymam kciuki, że kiedyś uda się zrobić update.

dorota, wystarczy, że użytkownicy po rejestracji zalogują się na forum.

A czy - jeżeli problemem jest nie ilość postów, ale kwestia logowania się - moja autorska metoda zdalnego dopisania jakiejś wartości dla liczby wysłanych postów (nawet jeżeli user faktycznie ma 0) nie zadziała? Myślałem, że problem rozbija się o liczbę postów (że usuwani są ludzie z 0 wysłanymi wiadomościami), więc każdemu takiemu niepiszącemu userowi zmieniałem liczbę postów z 0 na 1 (takie drobne oszukiwanie systemu). Rozumiem, że nie tędy droga? Tylko przynajmniej jedno logowanie się po zarejestrowaniu może ocalić usera od skasowania?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 18:08:38 wysłana przez Jovaen »